ΣΥΛΛΕΓΟΥΜΕ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ e-ΔΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΤΙΣ ΣΕΡΒΙΡΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΣΑΣ...

20/2/11

Β' Εθνική: Έχασαν έδαφος ΟΦΗ και Διαγόρας

ΟΦΗ και Διαγόρας έχασαν σημαντικό έδαφος στην προσπάθεια που κάνουν για να πλασαριστούν όσο ψηλότερα γίνεται στη βαθμολογία της Β' Εθνικής, καθώς και οι δυο ήρθαν ισόπαλοι στα παιχνίδια τους με Τρίκαλα και Πανθρακικό αντίστοιχα.
Οι Κρητικοί φιλοξένησαν στο Ηράκλειο τους Τρικαλινούς και ήταν εκείνοι που προηγήθηκαν στο 38' με κεφαλιά του Αγρίτη. Παρόλα αυτά, έξι λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με το ίδιο νόμισμα και με κεφαλιά του Μίνγκα έγραψαν το τελικό 1-1.
Ο Διαγόρας, από την άλλη, έμεινε στη λευκή ισοπαλία με τον Πανθρακικό
στην Κομοτηνή.
Καταδικαστική για την Καλλιθέα ήταν η εντός έδρας ισοπαλία με την Ηλιούπολη σε ένα καλό σχετικά παιχνίδι. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον λεοντίου στο 31', όμως ο Μαρουκάκης ισοφάρισε με πέναλτι στο 56' για τους γηπεδούχους.
Ακόμα, σημαντική νίκη στην προσπάθεια που κάνει για να αποφύγει τον υποβιβασμό πήρε η Αναγέννηση στην Καρδίτσα με 2-0 επί του Αγροτικού Αστέρα, ενώ με το ίδιο σκορ επιβλήθηκε στη Δράμα η Δόξα του Θρασύβουλου.
Τέλος, ο Ιωνικός πήρε βαθιά ανάσα με τη νίκη του με 1-0 επί του Εθνικού χάρη σε τέρμα του Αλβες στο 14ο λεπτό της συνάντησης.